علی جمعه حسن فضیل، سفیر لیبی

خواهان استفاده از تجربیات هلال‌احمر ایران در حوزه توانبخشی هستیم‎

سفیر لیبی در تهران با حضور در ساختمان صلح با دکتر کولیوند دیدار کرد و بر همکاری دوجانبه در حوزه توانیخشی، اندام مصنوعی و پزشکی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، درمان و توانبخشی : علی جمعه حسن فضیل، سفیر لیبی در تهران در این دیدار ضمن قدردانی از هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در راستای کمک رسانیبه سیل‌زدگان لیبی، گفت: محموله ارسالی هلال احمر برای سیل‌زدگان هلال احمر گره گشا بود زیرا ما در این سیل دچار آسیب های فراوان شدیم.

وی افزود: پیش تر نیز هلال احمر ایران برای امور درمانی به لیبی آمده بود اما کمک رسانی این مرتبه گسترده تر بود و شایسته قدردانی است.

سفیر لیبی تصریح کرد: امروز هلال احمر لیبی همکار و همراه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خواهد بود تا بتوان با هم افزایی درسختی‌ها به کمک یکدیگر آمد. ایران در حوزه اندام مصنوعی دست آوردهای خوبی داشته است که نمونه‌هایی از آن در لیبی به کار رفته و این علاقه مندی وجود دارد تا از تجربیات هلال احمر ایران در این رابطه استفاده کنیم.

وی افزود: لیبی در طول سالیانه گذشته درگیر جنگ های زیادی شده که منجر به نقص عضو نفرات متعددی شده و در این راستا به تخصص پزشکان ایرانی برای درمان مجروحین نیاز داریم.

سفیر لیبی در تهران تاکید کرد: ایران در حوزه پزشکی و دارویی توانمند است و این آمادگی وجود دارد تا زیرساخت های لازم در اختیارشما قرار گیرد تا از تجربیات پزشکان و متخصصین شما استفاده کنیم.

مشاهده ۱۱۲
/
۱۴۰۲/۰۷/۲۹- ۱۳:۲۷
/
0
تعداد بازدید:112 شنبه 29 مهر 1402 - 13:27
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است