برگزاری مانور بهداشت،درمان و توانبخشی اضطراری همزمان در سراسر کشور

به مناسبت هفته هلال و در ادامه برنامه‌های بزرگداشت یکصدسالگی جمعیت هلال احمر ایران، مانور سراسری با ارائه خدمات جست‌وجو و نجات آسیب دیدگان، بهداشت، درمان و توانبخشی اضطراری، حمایت‌های روانی و خدمات اجتماعی و تمرین آموزش‌های پناهگیری در مناطق کم برخوردار کشور امروز و فردا 20 21 اردیبهشت‌ماه به صورت همزمان در تهران و تمامی استان‌های کشور در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، پیمان نامدار معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: از صبح امروز سه شنبه تیم‌های بهداشت، درمان و توانبخشی اضطراری در همه استان‌های کشور در مناطق کم‌برخوردار و محروم کشور مستقر شدند تا علاوه بر تمرین فرآیندها ومهارت‌های عملیاتی پاسخ به سوانح، نسبت به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان و بشردوستانه به مردم در مدت 2 روز اقدام کنند..

نامدار توضیح داد: واحدهای BHC همچون درمانگاه‌هایی هستند که با نصب و اتصال چادرهای بزرگ و ایجاد یک محیط درمانی سیار راه‌اندازی می‌شوند و در آن پزشکان، پرستاران، کارشناسان مامایی و روانشناسی مستقر به مردم منطقه خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند و تعدادی از داروهای پرمصرف با توجه به نیازهای مردم آن منطقه نیز به صورت رایگان اهدا می‌شود. همچنین کارشناسان بهداشت محیط و تغذیه شرایط سلامت آب و مواد غذایی و سوء تغذیه اطفال را بررسی و نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی در محیط زندگی مردم پس از سوانح کنترل و نظارت می‌کنند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ادامه داد: واحدهای  بهداشت و درمان اضطراری پس از وقوع سانحه به منطقه اعزام می‌شوند و در دوره‌ استقرار، آسیب‌های جسمی و روحی واردشده به حادثه‌دیدگان را بررسی و مداخلات لازم و متناسب را در چارچوب نظام سلامت کشور به آسیب دیدگان متاثر از سانحه ارائه می‌دهند.

مشاهده ۲۷
/
۱۴۰۱/۰۳/۲۸- ۱۳:۱۵
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است