برگزاری کارگاه ۲ روزه درمان اسکولیوز با روشی تازه

فیزیوتراپیست‌های شاغل در مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر در سراسر کشور؛ در کارگاه درمان فیزیوتراپی « انحراف جانبی ستون فقرات» به روش تمرین درمانی شروت ( schroth) در تهران شرکت کردند.
به گزارش روابط‌عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی؛ پیمان پیشگاهی مدیر کل توانبخشی جمعیت هلال احمر؛گفت: درمان اختصاصی سه‌بعدی یا روش شروت به روزترین روش مراکز فیزیوتراپی دنیا در درمان اسکولیوز یا انحراف جانبی ستون فقرات است. لذا کارگاهی دو روزه و تمام وقت در مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر در تهران برگزار شد تا فیزیوتراپیست‌های شاغل در مراکز هلال‌احمر در سراسر کشور با این روش آشنا شوند.
 
پیشگاهی افزود: دکتر هلاکو محسنی‌فر از مروجان این روش درمانی در کشور و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، تدریس این کارگاه را به عهده داشت.
 
مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال‌احمر گفت: اسکولیوز در جوامع مختلف شیوع بالایی در کودکان و نوجوانان به خصوص دختران دارد و از شایع‌ترین اختلالات ستون فقرات است که در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند مشکلاتی را در ظاهرفرد، شیوه نشستن و حتی در سیستم تنفسی ایجاد کند.
 
او یادآوری کرد: واحدهای فیزیوتراپی در کنار کلینیک‌های ارتوپدی فنی، گفتاردرمانی، کاردرمانی و شنوایی‌سنجی از پر استقبال‌ترین خدمات مستمر جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور است و کیفیت مطلوب خدمات در کنار تعرفه ارزان از دلایل استقبال مردم برای مراجعه به مراکز توانبخشی هلال احمر است.
مشاهده ۱۳۶
/
۱۴۰۱/۰۵/۰۴- ۱۴:۲۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است