در دیدار رئیس هلال احمر با معاون علمی رئیس‌جمهور مطرح شد:

بسترسازی هلال احمر برای میزبانی از دانش‌بنیان‌ها

پیرحسین کولیوند در دیدار با معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری مطرح کرد: برپایی مراکز نوآوری در کارخانه‌های تولید دارو، تجهیزات پزشکی، نساجی هلال و سازمان امداد و نجات قابل اجرا بوده و این مراکز بستری برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس جمعیت هلال احمر عصر دوشنبه 9 مردادماه 1402 در دیدار با روح‌الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از آمادگی هلال احمر برای ایجاد بستر همکاری و مشارکت با شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در کارخانه‌های تولید دارو و تجهیزات پزشکی سها، کارخانه فرآوری و عصاره‌گیری گیاهان دارویی سها جیسا، نساجی هلال و سازمان امداد و نجات خبر داد.

پیر حسین کولیوند گفت: با برپایی این مراکز، جمعیت هلال احمر میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناوری خواهد بود که پروژه‌های آن‌ها مرتبط با فعالیت سازمان امداد و نجات و همپنین واحدهای تولیدی زیرمجموعه هلال احمر است.

در این دیدار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور نیز از حضور هلال احمر در عرصه نوآوری‌های فناورانه استقبال کرد و گفت: مجموعه معاونت علمی و به خصوص ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان آماده هرگونه تعامل با جمعیت هلال احمر است. به عنوان مثال از حمایت علمی و فناوری خود در زمینه طرح‌های سلامت در تجمعات انبوه همچون راهپیمایی اربعین و عملیات حج و نیز موضوع توریسم سلامت، دریغ نخواهد کرد.

گفتنی‌است پیمان صابریان معاون آموزش، پژوهش و فناوری، پیمان نامدار معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر و همچنین عسکری رئیس سازمان تدارکات پزشکی این جمعیت در این جلسه پیرحسین کولیوند را همراهی کردند.

مشاهده ۱۶۶
/
۱۴۰۲/۰۵/۱۰- ۱۴:۳۹
/
0
تعداد بازدید:166 سه شنبه 10 مرداد 1402 - 14:39
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است