مرکز همودیالیز تاجیکستان؛ سومین مرکز همودیالیز ایران در جهان

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از راه اندازی مرکز همودیالیز یران در تاجیکستان به عنوان سومین مرکز همودیالیز کشورمان در جهان خبر داد.

به گزارش رئوابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر،سید رضا رئیس کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره راه اندازی جدیدترین مرکز دیالیز هلال احمر در دنیا اظهار داشت: این مرکز دیالیز در کشور تاجیکستان در صورت هماهنگی‌های لازم در پاییز امسال راه اندازی می‌شود و هم اکنون نیز این مرکز در حال جذب نیرو و آموزش‌های تخصصی است.

در این زمینه سیدامیرمحسن ضیایی - رئیس جمعیت هلال احمر ایران نیز چندی قبل درباره راه‌اندازی مرکز همودیالیز کشورمان در تاجیکستان به تسنیم عنوان کرده بود «ما برای راه‌اندازی مرکز همودیالیز کشورمان در تاجیکستان کاملاً آماده‌ایم و منتظر هماهنگی وزارت خارجه هستیم».

در این راستا چندی قبل نیز پیشرفته‌ترین دستگاه دیالیز هلال‌احمر به نام S CorDiax 5008 توسط هلال احمر رونمایی شد و در این رابطه جواد فلاح - مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از طرح بزرگ هلال‌احمر برای تولید و بومی‌سازی فیبرهای نازک داخل دستگاه دیالیز در میان سه کشور تولید کننده در دنیا، خبر داده بود.

 

به گزارش تسنیم، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با 29 بیمارستان و مرکز درمانی در 19 کشور جهان به ارائه خدمات می‌پردازد که در این زمینه در کشور بولیوی جمعیت هلال‌احمر ایران با دارا بودن دو مرکز دیالیز فعال در شهر «آل آلتو» در جنوب غربی این کشور به ارائه خدمت درمانی می‌پردازد.

مشاهده ۱۰۶
/
۱۳۹۸/۱۲/۱۵- ۱۹:۱۹
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است